Volné pokračování na článek malý dopravce.

Když jsem si tento článek přečetl byl jsem doslova v šoku. Hned podle prvních pár řádků jsem poznal autora, jakožto i spousta ostatních, proto bych byl velice rád, abychom s nim nebyly nijak spojování.
Malý dopravce co tento název skrývá???
Malých dopravců je spousta jsou dobří a jsou i špatní. Dopravce je ten kdo tvoří a vychovává řidiče. Známe všichni velké firmy kde se k řidičům chovají neslychanym způsobem a tito řidiči jsou tím bohužel zasažení ( ať už jejich pracovní morálkou tak i lidskou stránkou krádeže nafty prodávání rezerv kurtu atd.). Ale na druhou stranu co může čekat dopravce který dá řidiči 15000 za měsíc? Já a většina mých kolegů se shoduje na několika bodech.
Chceš mít dobře a spolehlivé  zaměstnance? Dej jim slušný plat,
Slušný a alespoň trošku vybavený auto a uvidíš ze se spousta z tech věci nestane.
Mzda řidiče: plat řidiči velice ožehavé a probírané téma.
Všichni nadávají na dopravce, tak proč si nekoupí auto a nejde to dělat. Odbory? Nesmysl! První věc která se musí změnit je sazba na km momentálně je průměrná sazba na km v Cz je 23,15 přičemž je náklad na km při spotřebě 30l/100km 10.5kc/ km nafta 3kc/km leasing auto 0,7kc/km návěs 1.4kc/km základní plat řidiče plus cca 4.8kc/km mýto. 50000 ročně silniční daň 37000 povinné ručení souprava a cca 65000 havarijní pojištění. Tak že z toho vyplývá tak zvaný zákon padajícího lejna. Je to smutné proto tady musíme potom číst články jako malý dopravce on nemůže řádně zaplatit řidiče protože jemu dají vydělat sotva na náklady a řidič holt musí krást naftu navigace mobily a na Rozvadove dělat mini bazar a rozprodavat  vybavení vozu aby mohl zaplatit nájem. Tak se ptám kde je chyba u dopravce u řidiče? Je těžké to říct jednoznačně já jako řidič začal dnes už mám svoje auta a proto vím ze odpověď není jednoznačná.