Máme zde situaci, kterou zažíváme troufnu si říct, všichni poprvé. Bojíme se něčeho co nevidíme a snažíme se, před tím neviditelným zabijákem ochránit.

    Jistě, zabiják v určitém slova smyslu, nicméně podceňovat tuto situaci nelze a zlehčovat už vůbec ne. Všichni vidíme, jaká jsou opatření a asi všichni chápeme reálné možnosti vybavit občany ochrannými prostředky. Je nad slunce jasné, že složky IZS bojující v první linii, jsou nejvíce ohroženi a patří jim bez pardonu vše, co jim lze dát.

    Nelze však pominout fakt, že je třeba myslet i na další dotčené profese, řidičů nevyjímaje. Žijeme totiž v době, kdy místo orné půdy máme na svém území sklady nadnárodních společností, v době, kdy bylo zlikvidováno spousta fungujícího a sloužícího k obživě s tím, že si to přivezeme. Jak vidíte, byla to lež. Stačí jeden vir a doprava v Evropě kolabuje, řidiči jsou vystaveni něčemu, co zde nebylo ani před otevřením hranic a vstupem do Unie.

      Všichni řidiči jsou ze dne na den vystaveni riziku onemocnění a co je horší, jak neexistuje jednotné nařízení a postupy, což by člověk v Unii jaksi očekával, ukazuje se, že každý a to nejen stát, je odkázaný sám na sebe. Zhruba 50% potravin a komodit pro jejich výrobu se k nám dováží. Dováží se kamiony, protože si na tom někdo vybudoval ekonomické fungování a to je třeba teď, udržet za každou cenu. Pokud tento způsob selže, nejenže to bude mít ekonomický dopad, ale zejména materiální a ten bude daleko horší.

     K dnešnímu dni vidíme na grafech čísla, která bohužel stále stoupají. Ač jsou nastavena určitá opatření, stále se šíření nepodařilo zastavit. To je špatné, protože tím pádem trvá nutnost ochrany u všech, řidičů nevyjímaje.

     Nikdo nemůže řidiče kamionů nutit jezdit bez prostředků ochrany do destinací, kde se k ochraně staví liknavým způsobem.

    Byl by to pokus o sebevraždu, byť pro každého vir smrtelný není, nelze na to spoléhat. Proto apelujeme na MD, aby řešilo otázku ochrany řidičů a pokusilo se jim, po té přední linii ohrožených profesí, dodat to, co ke své práci potřebují, prostřednictvím jejich zaměstnavatelů.

     Prosíme o ochranu těch, kteří zásobují naší republiku tím, co v této době stát potřebuje a co je nutné pro občany tohoto státu.

     Závěrem bych chtěl poděkovat složkám IZS za jejich fungování a dosavadní činnost, poprosil bych politiky, aby odhodili svoje hašteření, které si přehazujou ze strany na stranu a vzpomněli si, že jsou tady pro své voliče, kteří je na ta místa dostali, prostě že tu jsou pro obyčejné lidi. Jim by teď měli ukázat co dokáží, kecy a vlastní zviditelňování fakt nemají cenu. Pochopil to pan ministr Hamáček, zkuste do i další.

 

Díky a hodně sil všem