V průběhu minulého roku proběhlo v Německu několik demonstrací. První byla 1.června v Berlíně, další v Lübecku, Aschaffenburku a v Dortmundu. Byly organizovány řidiči, kteří jsou nespokojení s vývojem v transportním odvětví. To, že se řidiči organizují v několika organizacích, není zas tak důležité, jako, že mají společný cíl.
Na jaké závažné problémy naši němečtí kolegové poukazují, o tom jsme již v několika článcích informovali. V průběhu celého roku se snažili navázat kontakt s naším Sdružením řidičů CZ, z.s. a přes různá diskuzní fóra jsme si vyměňovali informace. Tak, jako jsme dostali pozvání na demonstraci v Berlíně, tak i tentokrát nás zvou do Drážďan.

 

Tato demonstrace v Drážďanech proběhne 22.3.2014. Všichni čeští a slovenští kolegové jsou srdečně zváni, protože požadavky a zloba řidičů se neobrací proti východoevropským kolegům, ale proti evropské politice. Tento termín je zvolen na sobotu tak, aby v obci Kesselsdorf bylo možné provést víkendový odpočinek. O parkoviště je postaráno a večer se počítá se zábavným pořadem. Kdo se bude chtít zůčastnit s nákladním vozidlem, tak místo setkání je v průmyslové zóně Wischdorf v 9.00 hodin.

Při této akci budeme mít jedinečnou příležitost k výměně názorů. Myslím si, že naši západoevropští kolegové některé naše problémy neznají. Vím, že není jednoduché se zůčastnit, ale zkusme to. Já tam pojedu. Dostali jsme i příležitost, veřejně na pódiu říci náš názor, názor českého řidiče na nehezký vývoj v tranportním odvětví. Co bychom jim chtěli říci? Máme týden čas si to srovnat a v několika větách se k nim připojit.

Může přijet kdokoliv, bez předběžné registrace, ale kdo by chtěl bližší informace a 'ukázat se', kontaktuje Sdružení řidičů CZ buď na Facebooku nebo diskuzním fóru.