10 pravidel úsporné jízdy, který pro řidiče připravila dopravní databáze Tran.eu

Letáček si můžete stáhnout buď z našich stránek:
http://soubory.proridice.eu/ruzne/Pruvodce%20CZ.pdf

Nebo jej dostanete na našem stánku na Truckfestu 2012.

http://truckfest.cz/sdruzeni-ridicu-cz/

 

Trans.eu naučí úsporné jízdě

 

 Trans.eu Drive Green Picknick - s tímto heslem ve dnech 21. - 22. srpna proběhne speciální akce pro řidiče nákladních aut. Na největším parkovišti v Brně-Tuřanech u čerpací stanici OMV a v bývalé celnici v Lanžhotě.

 

 

Během akce se můžete zúčastnit bezplatného školení v oblasti úsporné jízdy na speciálním simulátoru pro nákladní auta. Na konci školení obdrží každý účastník speciální certifikát o absolvování kurzu úsporné jízdy. Během akce se řidiči dozvědí: jak snížit spotřebu paliva v nákladním autě, jak snížit škodlivé emise jako je oxid uhličitý nebo jak se bezpečně pohybovat po silnicích. Kromě praktického školení z úsporné jízdy, mohou účastníci akce  odpovědět na otázky v interaktivním kvízu, který ověří jejich znalosti z oblasti ekologie.

Organizátoři připravili i doprovodný program se soutěžemi a občerstvením. Kromě toho se akce zúčastní i další specialisté – například technik z Barum Continentál, který zdarma zkontroluje tlak v pneumatikách kamionů.  Akci doplní i preventisté z řad Policie ČR a Celní správy. Akce začíná vždy od 15 h  do 21 h. Je zaměřená na profesionální řidiče, které tým odborníků proškolí v oblasti ekonomiky, ekologie a především v bezpečném řízení vozidla. Akci pořádá Trans.eu,  Motocyklová asociace ČR a Sdružení řidičů.
Picknick  probíhá v rámcich akce eco.trans.eu, která byla  na začátku července iniciovaná provozovatelem databáze Trans.eu.

Více podrobností o celé akci najdete na stránce   www.eco.trans.eu