Dne 25. února 2015 byla na Facebooku spuštěna protestní akce za účelem sjednocení řidičů - Sjednocení řidičů z povolání tím, že si každý sympatizující řidič připevní na svoje vozidlo reflexní vestu. Vesta se měla upevnit na zpětné zrcátko. Prvotní reakce byla velmi překvapivá - během krátké doby měla skupina přes 3000 příznivců, ale zde začali trochu i neshody. Někteří řidiči začali upozorňovat na nebezpečnost upevnění reflexních vest, které nikde nebylo předem stanoveno a s předstihem zveřejněno. Jednalo se hlavně o skutečnost, aby vesta byla řádně upevněna, aby nemohla odlétnout, aby nezasahovala do zorného pole řidiče a nezakrývala tak výhled do zpětných zrcátek. K těmto výhradám se přidalo i vzájemné nepochopení celé akce jak ze strany Sdružení řidičů CZ, z.s. , které bylo osočováno, že nespolupracuje s touto skupinou a skupinou Sjednocení řidičů z povolání, že se nezapojili do diskuze na fóru "Sdružení řidičů", kde bylo pro tuto spolupráci vytvořeno speciální vlákno k upřesňování vzájemné spolupráce.


      Z důvodu vyjasnění celé situace na obou stranách došlo dne 17. 3. 2015 ke schůzce mezi vedením "Sdružení" a představitelem "Sjednocení", kde byly všechny sporné věci vysvětleny, a bylo dosaženo dohody o vzájemné spolupráci. Bylo zde dohodnuto, že "Sjednocení" pojede nadále po svojí linii jako facebooková skupina a "Sdružení" pojede dále svojí cestou. Vzájemná spolupráce bude ve všech věcech, které budou souviset jak se sjednocováním řidičů z povolání, jejich informovanosti jak z oblastí sociálních předpisů, ovládání tachografů, upevnění nákladů, mzdových a pracovněprávních záležitostí.

     Jedině společná cesty všech spolků a organizací řidičů může ukázat svoji sílu i na venek, je proto potřeba se spojit a táhnout spolu za jeden provaz.
První společné kroky jsou podpora Petice za zvýšení minimální mzdy řidiče autobusové a nákladní dopravy, kde díky propagaci na skupině Sjednocení bylo během krátké doby získáno přes 700 podpisů naší internetové petice. Podpisy na podpisových listech budou spočítány až po doručení. Další společný nápad je propagace "Sdružení" a "Sjednocení" na papírových slunečních clonách, na kterých se nyní začalo pracovat.