Sdružení řidičů CZ, o.s. zažilo svojí první větší prezentaci tento víkend, na akci zvané Kamionshow 2010, pořádané na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště. Díky podpoře členů a jejich přátel se podařilo zařídit prostory pro umístění prezentačních tiskovin a dalších materiálů.

Probíhalo zde, mimo prezentování dosavadní činnosti, podepisování naší petice proti přetíženým vozidlům, také známé načítání karet z digitálních tachografů, s účelem, vysvětlit dotyčnému jeho případné přestupky tak, aby se jich později vyvaroval. Jako všechny podobné akce, tak i tuto ovlivnilo poněkud nepříznívé počasí a projevilo se to poněkud menší účastí jak řidičů, účastnících se kamionshow, tak i běžných návštěvníků. Logicky se to odrazilo i v počtu návštěv našeho stánku, a tak Tacho stíhal kromě načítání karet i podpisovou akci naší petice.

 Přestože návštěvnost byla menší než všichni čekali, byli jsme překvapeni ochotou přítomných při podepisování petice proti  přetěžování nákladních vozidel.
Nelze upřít Tachovi schopnosti ukecat i mrtvolu k životu, což doložil fakt, že jedna osoba podepsala, aniž by si stihla sundat helmu po jízdě na skútru. Petr se také velice činil a Bohoušek nestíhal doplňovat propagační letáky. Ostatní mezi tím vším diskutovali s řidiči, kteří se přišli informovat o naší činnosti a vyhlídkách do budoucna. Všichni říkali takové to otřepané, že je dobře, že sdružení existuje, nicméně u některých nedůvěra přetrvala, jiní podepsali k naší radosti přihlášku a našli se i tací, co uhradili členský příspěvek na místě.
Bez těchto příspěvků by mimo jiné nemohla být ani tato prezentace, protože prostě všechno se dneska musí zaplatit. Je to jeden z příkladů, na kterém je jasně vidět, že si vše děláme sami pro sebe a je jen na řidičích jak sdružení podpoří a kam až se s prezentací dostaneme.
Všichni víme, že jinak se o nás nikdo nedozví.
Kamionshow se účastnili i zaměstnanci Centra služeb pro silniční dopravu, kteří také prováděli načítání karet a měli na ukázku i váhy a vážili případné zájemce. Přijali naše pozvání a zapojili se s námi do diskuze nad tím, jak těžké je být v Čechách řidičem a co by bylo vhodné udělat, aby se jim trochu ulevilo. I oni jsou si vědomi problémů, které leckdy zaměstnavatel hodí na hrb svému řidiči, který je pak při kontrolách trestán. Ujišťovali nás, že se snaží spíše s řidiči domluvit a vysvětlit, než jen trestat, nicméně jako třeba u policie je to i o konkrétních lidech.

Na závěr si dovolím tvrdit, že jsme z minima vytěžili maximum a můžeme dále, se vztyčenou hlavou pokračovat v nastolené činnosti.
Děkujeme všem, co nás navštívili v našem stánku a doufáme, že se někde jinde opět setkáme i s dalšími řidiči, kterým informace o sdružení předáte.
Samozřejmě děkujeme i organizátorům celé akce a těšíme se za rok na shledanou.

Fotogalerie z akce :

http://galerie.proridice.eu/thumbnails.php?album=23