Rádi bychom vyjádřili podporu projektu "Rok smíření", kterou prezentuje sdružení podnikatelů v dopravě Česmad Bohemia -
http://www.prodopravce.cz/zprava-i6432.php , ale z pohledu řidiče tento projekt podpořit nelze.

Bohužel je třeba veřejnosti oznámit, že za stávající stav nemohou řidiči, ale převážně někteří dopravci, kteří je nutí jezdit tak, jak jezdí. Některé společnosti totiž finančně postihují své zaměstnance za to, že využívají tranzitních silnic a dálnic a nejezdí mimo ně, aby ušetřili za mýtné.

Česmad je sdružení, které se postaralo o to, aby veškeré náležitosti týkající se oprávnění a školení řidičů byly finančním přínosem pro stát, který mu zpětně zařídil exklusivitu v těchto obore ch.
Česmad se chystá zřídit telefonní centrum pro stížnosti občanů, které už teď u některých dopravních firem funguje a slouží zejména tomu, aby na základě většinou ničím nepodložených telefonátů byla řidičům jako trest za „uvedené prohřešky“ krácena mzda.
Tento nápad nám silně připomíná praktiky jistých složek před rokem 1989.
Sdružení Česmad Bohemia tímto zasahuje do činnosti, která se netýká pouze kamionové dopravy, ale ohrožuje tímto všechny profesionální řidiče v ČR.

Protože se v konečném důsledku jedná pouze o šikanu českého profesionálního řidiče a to nejsou jenom řidiči kamionů, ale i autobusů či řidiči pohybující se ve stavebnictví nebo v rozvážkové dopravě, nemůžeme v konečném důsledku tento projekt podpořit, neboť to odporuje v neposlední řadě i zdravému rozumu.

Dle průzkumu dopravní policie za rok 2008 jsou procenta nehodovosti u řidičů nákladních vozidel nad 3.5t zastaveny na čísle 9% u vozidel těžších 10t je to číslo 6%. Počet usmrcených osob je z celkového počtu 4.5%.
Nezbývá než doufat , že se čísla podaří dále snižovat i když je to díky prezentaci řidiče nákladního vozu v některých médiích a nevraživosti na silnicích čím dál větší boj.

 

Vaše názory můžete vyjádřit zde :

http://board.proridice.eu/viewtopic.php?f=20&t=16